Visning: fredag 3/5, lördag 4/5, söndag 5/5 och måndag 6/5
veckoauktion den 6 maj 2024
6002 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 11.000 kr
Pris just nu 9.800 kr
6 maj kl 20:30
6002 Fåtöljer
Utrop: 11.000 kr
6 maj kl 20:30 -
6057 Golvlampfot
mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
Utrop: 800 kr
6 maj kl 20:03 -
6017 Litografi
Utrop: 1.500 kr
6 maj kl 20:32
6061 Oljemålning
Utrop: 600 kr
6 maj kl 20:53